Okapy Kuchenne

   W przystępnej cenie dla każdej kuchni i na każdą kieszeń

Podręczne ABC OKAPÓW

Zaprzyjaźnione strony z asortymentem kuchennym

Strony współpracujące


Pochłaniacze czy wyciągi

     OKAP - POCHŁANIACZ

     Mieszkasz w bloku? Twoja spółdzielnia zabrania Ci odprowadzania do komina nieczystości i przez to uniemożliwiała Ci podłączenie okapu do wentylacji? Martwisz się, że już nie możesz zamontować w kuchni okapu? Na szczęście producenci okapów pomyśleli o takich osobach jak Ty i część z nich może pracować jako pochłaniacz.

     Okap–pochłaniacz przefiltrowuje powietrze w tzw. obiegu zamkniętym, czyli bez odprowadzenia powietrza z okapu do przewodu wentylacyjnego. To jest możliwe dzięki dodatkowym filtrom z aktywnym węglem. Węgiel oczyści powietrze z nieprzyjemnych zapachów, zostawiając w kuchni świeżość. jednak musisz systematycznie wymieniać filtry na nowe, gdyż aktywny węgiel się zużywa i wówczas nie będzie mowy o pochłanianiu


     OKAP – WYCIĄG

     Wyciąg może pracować tylko, gdy powietrze z okapu jest odprowadzane do komina wentylacyjnego, za pomocą rury (tzw. obieg otwarty). Owszem, trzeba pobawić przy umocowaniu rury do wylotu okapu i do wentylacji, ale warto! Bo raz: opary wydalane na zewnątrz są skuteczniejszym rozwiązaniem niż ich oczyszczanie filtrami, a dwa – nie musisz już myśleć o wymianie filtrów na nowe (w okapie podłączonym do wentylacji, nie montuje się już dodatkowych filtrów węglowych), bo nieczystości wyrzucane są do przewodu wentylacyjnego.

Wszelkiego rodzaju kopiowanie, powielanie oraz inne wykorzystywanie informacji i zdjęć znajdujących się na stronie, bez zgody autora ...::ZABRONIONE::.. Materiały i artykuły zaczerpnięte są z www.okapykuchenne.pl, www.ciarko.pl,www.topmarket.pl i innych źródeł.