Okapy Kuchenne

   W przystępnej cenie dla każdej kuchni i na każdą kieszeń

Podręczne ABC OKAPÓW

Zaprzyjaźnione strony z asortymentem kuchennym

Strony współpracujące


Głośność okapów kuchennych

     Poziom hałasu. Parametr ten opisuje hałas wytwarzany przez okap w czasie pracy i jest wyrażany w decybelach (dB). Należy jednak wiedzieć, że jest on mało wymierny, ponieważ zależy zarówno od otoczenia jak i ilości zastosowanych filtrów. Średni poziom hałasu okapów wynosi ok. 55 dB (porównywalny do wentylatora komputerowego) i nie powinien być czynnikiem rozstrzygającym o wyborze konkretnego modelu.


     Silnik. Od jego efektywności zależy wydajność okapu a także poziom hałasu. Zdecydowana większość okapów wyposażona jest w pojedynczy silnik, ale zdarzają się też duże urządzenia (szer. 90 i więcej) wyposażone w dwa silniki.

     Tryby pracy. Wszystkie rodzaje okapów mogą pracować w dwóch trybach pracy: otwartym (zwanym też wyciągowym) i zamkniętym (jako pochłaniacz). Tryb otwarty jest docelowym zastosowaniem każdego okapu i polega na usuwaniu oparów do przewodu wentylacyjnego i dalej, na zewnątrz budynku. Tryb pochłaniacza ogranicza się do filtracji powietrza wewnątrz pomieszczenia. Jest mniej wydajny ale nie wymaga dodatkowej instalacji wentylacyjnej.

Wszelkiego rodzaju kopiowanie, powielanie oraz inne wykorzystywanie informacji i zdjęć znajdujących się na stronie, bez zgody autora ...::ZABRONIONE::.. Materiały i artykuły zaczerpnięte są z www.okapykuchenne.pl, www.ciarko.pl,www.topmarket.pl i innych źródeł.