Okapy Kuchenne

   W przystępnej cenie dla każdej kuchni i na każdą kieszeń

Podręczne ABC OKAPÓW

Zaprzyjaźnione strony z asortymentem kuchennym

Strony współpracujące


Montaż okapu

     Wysokość. Kluczowym czynnikiem dla optymalnej pracy okapu kuchennego jest właściwa wysokość montażu. Średnia odległość okapu od płyty grzejnej powinna wynosić ok 70 cm. Nie należy instalować urządzenia zbyt nisko - obniży to wydajność pracy, a w przypadku płyt gazowych grozi nieprawidłowym spalaniem gazu lub nawet zdmuchnięciem płomienia. Należy zapoznać się ze szczegółowymi zaleceniami producenta dotyczącymi wysokości montażu.


     Zabudowa. W przypadku okapów wbudowywanych, należy sprawdzić stabilność wszystkich elementów montażowych - złe zamocowanie może spowodować głośną pracę urządzenia. Należy również wygłuszyć puste przestrzenie, aby zapobiec nadmiernemu rezonansowi. Bardzo ważne jest wypoziomowanie urządzenia - zapewni to optymalną pracę silnika i niski poziom hałasu.

     Wentylacja. Podłączenie do przewodów wentylacyjnych powinno być jak najkrótsze i bez załamań - zapewni to optymalny ciąg w przewodach. Nie zaleca się zwężania średnicy wylotu, które po dłuższym czasie może doprowadzić do całkowitego zatkania przewodu tłustymi osadami. Planując montaż okapu trzeba również pamiętać o umożliwieniu dostępu do komina i ciągów wentylacyjnych. Nie wolno podłączać okapu do ciągów spalinowych, używanych przez urządzenia o zasilaniu innym niż elektryczne (piece CO, gazowe ogrzewacze wody, termy itp.)

Wszelkiego rodzaju kopiowanie, powielanie oraz inne wykorzystywanie informacji i zdjęć znajdujących się na stronie, bez zgody autora ...::ZABRONIONE::.. Materiały i artykuły zaczerpnięte są z www.okapykuchenne.pl, www.ciarko.pl,www.topmarket.pl i innych źródeł.