Okapy Kuchenne

   W przystępnej cenie dla każdej kuchni i na każdą kieszeń

Podręczne ABC OKAPÓW

Zaprzyjaźnione strony z asortymentem kuchennym

Strony współpracujące


Filtry do okapów

     Filtry metalowe. Są to filtry absorbujące tłuszcz, stosowane we wszystkich okapach. Mają postać gęstej kratki lub kilkuwarstwowego sita (filtry aluminiowe) i najlepiej sprawdzają się w obiegu otwartym - tłuszcz osadza się na filtrach a para wodna jest usuwana na zewnątrz budynku. Ze względu na ich prostą konstrukcję łatwo je zdemontować i umyć (np. w zmywarce). Nie wymagają wymiany.

     Filtry węglowe. Jest to najpopularniejszy rodzaj filtrów pochłaniających. Ich zadaniem jest pochłanianie nieprzyjemnych zapachów, powstających w czasie gotowania. Filtry absorbcyjne są zalecane w przypadku pracy w obiegu zamkniętym. Filtry węglowe należy regularnie wymieniać, zależnie od modelu i warunków pracy - co rok lub nawet co miesiąc.

     Filtrowanie. Dla uzyskania najlepszych efektów filtracji, zaleca się włączenie okapu na 3 - 5 minut przed rozpoczęciem gotowania (bieg średni). W trakcie samego gotowania należy ustawić bieg najniższy. Po zakończonym gotowaniu zaleca się włączenie urządzenia na ok. 10 minut (bieg najwyższy). Wbrew pozorom najwyższy bieg w czasie samego gotowania nie przyniesie najlepszych rezultatów.

Wszelkiego rodzaju kopiowanie, powielanie oraz inne wykorzystywanie informacji i zdjęć znajdujących się na stronie, bez zgody autora ...::ZABRONIONE::.. Materiały i artykuły zaczerpnięte są z www.okapykuchenne.pl, www.ciarko.pl,www.topmarket.pl i innych źródeł.